Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Zväčšenie výstupišťa autobusovej zastávky

Prepravca verejnej dopravy fa. Eurobus upozornil obec Bačkovík na problematické vystupovanie cestujúcich z autobusu. Priestor výstupišťa je situovaný v mieste, ktoré núti vodiča zastaviť tak, že zadná časť autobusu blokuje premávku v jazdnom pruhu. V prípade, že vodič zastaví o niekoľko metrov vyššie ako je výstupište, cestujúci vystupujú do priekopy.

Obec pripravuje rekonštrukciu výstupišťa jej zväčšením, takže kanalizačná trasa bude situovaná pod výstupišťom. Rekonštrukciu výstupišťa bude obec realizovať verejnou brigádou 28. septembra 2019. Pozývame občanov k zapojeniu sa do prestavby výstupišťa.

Regionálny autobusový prepravca fa. Eurobus taktiež vyzvala obec Bačkovík k zasielaniu pripomienok obyvateľov k súčasnému harmonogramu autobusových liniek z okresného mesta do obce. V prípade potreby nám do 27. septembra 2019 ohlasujte Vaše odporúčania pre zmeny v časovom harmonograme spojení Košíc a Bačkovíka. Jednanie o budúcoročnom harmonograme autobusových liniek (vojde s platnosťou 9. 12. 2019) sa uskutoční 1. októbra 2019. Obec sa jednania s prepravcom a Košickým samosprávnym krajom zúčastní.

0 komentárov

Žiadne komentáre

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat na vrch stránky