Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Verejné zhromaždenie k detskému ihrisku

ilustračná fotografia

5. augusta 2022 sa zišli rodičia s deťmi, aby rozhodli, kde a z akých komponentov bude postavené detské ihrisko.

Rozhodnutie o mieste výstavby ovplyvnila skutočnosť, že zastupiteľstvo v roku 2020 rozhodlo o výstavbe multifunkčného ihriska pred obecným úradom. Prítomní preto odhlasovali, aby bola oddychová zóna (multifunkčné aj detské ihrisko) sústredená v tej istej časti obce. V prospech miesta sa prihovára aj skutočnosť, že priestor je pod dohľadom verejného kamerového systému.

Z navrhovaných komponentov detského ihriska dostali jednotlivé prvky následne počty hlasov: veža – 9 hlasov, kolotoč – 8 hlasov, dvojhojdačka – 7 hlasov, pyramída – 2 hlasy, trampolína – 1 hlas, lavička – 0 hlasov, lavička teeneger – 0 hlasov. Z finančných dôvodov môže obec zakúpiť iba prvé 3 komponenty (zvýraznený text).

Zastupiteľstvo vyčlenilo na výstavbu detského ihriska z rezervného fondu €7.000,-. Najlepšiu cenovú ponuku komponentov predložil dodávateľ www.verimevzabavu.sk .Termín dodania komponentov je 8 – 10 týždňov. Po ich dodaní obec zorganizuje montážne brigády dobrovoľníkov.

Detské ihrisko by mohlo mať aj ďalšie prvky mobiliára (pyramída – €2.600,- trampolína – €2.838,- lavičky €433,- €320,-). Súčasné finančné zdroje obce to však nedovoľujú.

VEREJNÁ ZBIERKA

Vyzývame obyvateľov a priateľov obce, aby finančným darom pomohli dokúpiť chýbajúce prvky mobiliára detského ihriska.

Návrat na vrch stránky