Preskočiť na obsah Preskočiť na hlavnú navigáciu Preskočiť na pätičku

Dobré spolunažívanie si vyžaduje aj nepríjemné jednanie

ilustračná fotografia

Po sťažnostiach obyvateľov na rušenie nočného kľudu pripravil Obecný úrad formulár na ohlasovanie incidentov v záležitostiach občianskeho spolunažívania.

Mať dobrých susedov a sám byť pre okolité domácnosti dobrým susedom je hodnotou, ktorá zvyšuje kvalitu života v obci. Niekedy ale v správaní a jednaní chýba rešpekt k základným potrebám a právam druhých. V takej chvíli je potrebné druhú osobu upozorniť na nevhodné správanie a zdvorilo ju požiadať o nápravu.

S opakujúcou pravidelnosťou sa obyvatelia rómskej osady sťažujú na rušenie nočného kľudu po 22:00 hodine. Dôvodom ich nespokojnosti je hlasný rozhovor, spev, prehrávanie reprodukovanej hudby spojené s konzumáciou alkoholu.

V prípade, že ste napomenuli obyvateľa obce na rušenie nočného kľudu, no on na vašu žiadosť o tiché správanie nereaguje, máte možnosť toto jednanie ohlásiť telefonicky Obvodnému oddeleniu Polície Bidovce (tel. 055-6965 539) a následne incident ohlásiť osobne na obvodnom oddelení alebo Obecnom úrade v Bačkovíku. Vaša sťažnosť ohlásená obci bude odovzdaná Komisii na ochranu verejného poriadku, ktorá zodpovedá za riešenie konfliktov v občianskom spolunažívaní. Komisia po predvolaní dotknutých osôb môže rozhodnúť o udelení pokuty vo výške 16 – 332,- Euro.

Formulár

Návrat na vrch stránky